Tablet do pracy zdalnej

Tablet do pracy zdalnej to najlepszy dowód na to, że urządzenia mobilne stopniowo wychodzą ze strefy rozrywki i znajdują profesjonalne zastosowania. Nic dziwnego, gwałtowny postęp w świecie elektronicznych urządzeń oraz powiększająca się liczba aplikacji bardzo sprzyjają temu zjawisku. Obecnie trudno wymienić rzeczy, które możemy zrobić na komputerze, a których nie da się wykonać na tablecie do pracy zdalnej.

Wygoda to kwestia dość dyskusyjna, jednak jeśli odpowiada Wam takie rozwiązanie, z pewnością warto zainteresować się tematem. Przygotowaliśmy więc poradnik, w którym podpowiadamy, jaki tablet do pracy zdalnej jest najlepszy oraz na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Czy tablet do pracy zdalnej może się sprawdzić?

Jak już wspomnieliśmy, coraz częściej dobry tablet do pracy zdalnej radzi sobie z większością zadań nie gorzej od laptopa. Ma nad nim jednak zasadniczą przewagę – jest mniejszy, dlatego łatwiej przenieść go w aktówce, plecaku czy torebce. Dzięki temu pracę zdalną możemy wykonywać, gdziekolwiek tylko chcemy. Sprawdza się to zwłaszcza przy aktywnym stylu życia, gdy dużo podróżujemy, dojeżdżamy na studia, i tak dalej. Nie musimy już bowiem marnować kilku, kilkunastu godzin tygodniowo, a możemy w tym czasie zarabiać pieniądze.

Tablet do pracy zdalnej
Tablet do pracy zdalnej / Cena, ranking najlepszych, opinie / Gdzie kupić?

Oczywiście, by tablet do pracy zdalnej się sprawdził, musimy spełniać pewne warunki. Najważniejszy to oczywiście charakter pracy. Nie zostaniemy wielkimi odkrywcami, jeśli powiemy, że pewnych rzeczy nie da się wykonać inaczej niż na PC lub dobrym laptopie, a przynajmniej może to być bardzo trudne. Jednak większość zawodów, które umożliwiają pracę zdalną, wykorzystuje takie oprogramowanie, które można ogarnąć na tablecie. Mamy tu na myśli na przykład arkusze kalkulacyjne, programy biurowe, edytory tekstu, strony internetowe, czasem możliwa jest także obsługa autorskiego oprogramowania firmy.

Jaki tablet do pracy zdalnej wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy tablet do pracy zdalnej, zastanówmy się, czego potrzebujemy, w jakich warunkach będziemy pracować i na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Weźmy pod uwagę takie cechy urządzenia, jak:

  • Rozmiar ekranu,
  • Parametry ekranu,
  • Wydajność,
  • System operacyjny,
  • Łączność,
  • Bateria.

Rozmiar ekranu w tablecie do pracy zdalnej

Jak możemy zauważyć już przy pierwszej wizycie w sklepie, tablety do pracy zdalnej różnią się znacznie pod względem rozmiaru. Pojawia się pytanie – jaki wybrać. Tutaj mamy kilka możliwości. Oczywiście, najwygodniejszą pracę, zwłaszcza na dużych arkuszach kalkulacyjnych, gwarantuje nam spory ekran, mający nawet powyżej 10 cali. Pozwala on na dużą precyzję sterowania, powiększenie czcionki i wyraźne odtwarzanie potrzebnych treści.

Czy to rozwiązanie sprawdzi się zawsze i w każdej sytuacji? Nie do końca. Duży tablet do pracy zdalnej świetnie sprawuje się w domu lub innym spokojnym miejscu, ale noszenie go ze sobą w torebce, plecaku, czy też używanie w komunikacji publicznej już nie jest takie proste. Jeśli więc przewidujemy, że takie sytuacje będą zdarzać się często, lepiej wybrać mały tablet do pracy zdalnej.

Parametry ekranu w tablecie do pracy zdalnej

Rozmiar to nie jedyny parametr, który musimy brać pod uwagę. Dobry tablet do pracy zdalnej powinien wyróżniać się dużą rozdzielczością ekranu, zapewniającą wyraziste szczegóły i sprawiającą, że obraz jest przyjemny w odbiorze. Do tego jasna matryca, najlepiej pokryta antypoślizgową powłoką i mamy przepis na najlepszy tablet idealny – a przynajmniej pod względem ekranu.

Wydajność tabletu do pracy zdalnej

Nie ma nic bardziej irytującego, gdy chcemy coś jak najszybciej zrobić, niż zawieszający się sprzęt. Zadbajmy więc o wydajność tabletu do pracy zdalnej. Wybierzmy urządzenie wyposażone w możliwie największą ilość pamięci RAM, a do tego co najmniej cztero-, a najlepiej ośmiordzeniowy procesor. Mamy wtedy pewność, że nasz tablet do pracy zdalnej bez problemu udźwignie wszystkie potrzebne programy, a nawet kilka na raz.

System operacyjny w tablecie do pracy zdalnej

A co z systemem operacyjnym? Przecież śmiało można powiedzieć, że jest to dusza urządzenia, przynajmniej jeśli chodzi o oprogramowanie. Tak, to bardzo ważne kryterium i warto zastanowić się, jaki tablet do pracy zdalnej będzie dla nas najlepszy pod tym względem. Sprawdźmy, czy w danym środowisku można znaleźć oprogramowanie, którego potrzebujemy, lub przynajmniej jego zamienniki. Najbardziej komfortowy i intuicyjny jest system od Apple, jednak nie każdy chce tyle dopłacać. W takim przypadku Android, umożliwiający zainstalowanie wielu płatnych i darmowych programów, sprawdzi się równie dobrze.

Jaki tablet do pracy zdalnej
Jaki tablet do pracy zdalnej jest najlepszy? Sprawdź ranking i opinie

Łączność w tablecie do pracy zdalnej

Zakładamy, że skoro kupujemy tablet do pracy zdalnej, to musimy jakoś przesyłać wyniki swej pracy do firmy lub klientów, a więc potrzebujemy internetu. Nie ograniczajmy sobie możliwości działania do domu lub niektórych obiektów dostępności publicznej, kupując sprzęt opierający się wyłącznie na WiFi. Wybierzmy dobry tablet do pracy zdalnej z wbudowanym modemem LTE lub 5G, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z szybkiego internetu, gdziekolwiek się znajdziemy.

Bateria w tablecie do pracy zdalnej

Ostatnim kryterium, które często pomijamy przy wyborze, powinna być bateria. Dobry tablet do pracy zdalnej nie może nas zawieść w żadnych okolicznościach, nawet wtedy, gdy przez kilka godzin nie mamy dostępu do ładowarki. Ważna jest nie tylko pojemność akumulatorka, ale także jego wydajność, która zależy od używanych programów, rodzajów łączności, jasności i wielkości ekranu. Dodatkowym atutem może być funkcja ładowania bezprzewodowego.

Jaki tablet do pracy zdalnej jest najlepszy?

Z pewnością dzięki naszym poradom macie już jako-taki ogląd na temat, jednak warto powiedzieć, jakie dodatkowe atuty mogą wyróżniać tablet do pracy zdalnej. Na pewno jednym z nich będzie możliwość podłączenia zewnętrznej klawiatury fizycznej, czy to przez Bluetooth, czy przez USB. Drugim ważnym akcesorium jest precyzyjny rysik, trzecim natomiast etui, które nie tylko chroni tablet do pracy zdalnej przed uszkodzeniem, ale także pozwala na wygodne jego ułożenie w pozycji stojącej.

Gdzie kupić tablet do pracy zdalnej?

Załóżmy, że określiliśmy już, jaki tablet do pracy zdalnej będzie dla nas najlepszy. Gdzie pójść na zakupy? My ze swojej strony polecamy zwłaszcza sieci z RTV i AGD, duże markety z elektroniką oraz sklepy internetowe. To tam możemy liczyć na najlepsze ceny. Producenci tabletów do pracy zdalnej to na przykład Apple, Samsung, Lenovo, Dell, Microsoft i inni.

Cena tabletu do pracy zdalnej

Zastanawiacie się, ile kosztuje tablet do pracy zdalnej? Cena jest znacząco mniejsza, niż w przypadku laptopa. Dobry sprzęt kupimy już za około 400 zł. Oczywiście przy większych wymaganiach, musimy też zwiększyć budżet, nawet do 1500-2000 zł.

Najlepszy tablet do pracy zdalnej
Najlepszy tablet do pracy zdalnej

Tablet do pracy zdalnej – opinie

Zdarzyło Wam się pracować na tablecie? Jeśli tak, z jakiego modelu korzystaliście i jak się sprawdził? Chyba wszyscy zgadzamy się, że w niektórych sytuacjach takie rozwiązanie jest niezastąpione. Czekamy na Wasze opinie o tabletach do pracy zdalnej.

Tablet do pracy zdalnej / Ranking najlepszych

Wciąż nie wiecie, po jaki konkretnie model sięgnąć? To nic takiego, przychodzimy z pomocą! Na podstawie opinii i doświadczeń użytkowników, przygotowaliśmy ranking najlepszych tabletów do pracy zdalnej.

Dodaj opinie lub recenzję