Tablet dla seniora

Tablet dla seniora to małe i mobilne, przenośne urządzenie, które można mieć zawsze ze sobą. Jest taką trochę większą wersją smartfonów, na które coraz chętniej decydują się starsze osoby. W ich przypadku tablet sprawdzi się bez dwóch zdań, gdyż posiada większy ekran, także jest dotykowy, posiada wiele funkcji, jednak jest lżejszy od laptopa. Wygodniej trzymać go w jednej ręce i przenosić czy zabierać ze sobą. Może się okazać naszym ulubionym przedmiotem. Bo osiada wszystko, czego potrzebujemy, tylko lepiej widać to, co jest wyświetlane na ekranie. Warto dowiedzieć się nieco więcej.

To jaki tablet dla seniora wybrać? Zapewne macie w głowie to pytanie. A nie chce się Wam przeszukiwać czeluści internetu? To dobrze trafiliście! Bo mamy dla Was wszystko, co najważniejsze w jednym miejscu! Tu znajdziecie najważniejsze informacje, przydatne porady oraz polecenia (w rankingu najlepszych). Zobaczcie, co warto kupić bez obaw o zły wybór.

Zapraszamy Was do lektury a na końcu zostawcie swoje własne opinie w tym temacie w sekcji komentarzy!

Jaki tablet dla seniora wybrać i kupić?

Warto nieco przemyśleć zakup, jaki tablet dla seniora byłby najlepszy. Bo jest ich wiele w sklepach i to różnych modeli. A nasz wybór musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Nie każdy ma też problemy ze wzrokiem czy koniecznie musi mieć wszystkie dodatki w zestawie. Zatem oprócz przemyśleń, spójrzmy także na kilka istotnych kwestii, jakimi są:

  1. ekran,
  2. zasilanie,
  3. procesor,
  4. złącza,
  5. aparat.
Tablet dla seniora
Tablet dla seniora / Ranking, opinie, cena

Ekran w tablecie dla seniora

Jeśli ma to być tablet dla seniora, zacznijmy od jego parametrów. W tym wypadku warto omówić ekran. A dokładniej na początku jego wielkość. Zwykle podaje się ją, jako przekątną ekranu, a dla seniorów powinien być dość duży, by widzieć co się na nim dzieje, by łatwo wybierało się ustawienia, jednak pamiętając, by nie był zbyt ciężki. Dlatego najczęściej osobom starszym poleca się modele 10 cali. Przy tym są one bardzo lekkie, do 500 g maksymalnie.

Co idzie za przekątną ekranu, to jego jakość obrazu w postaci rozdzielczości. Dla seniorów to ważne, by mieć wyraźne literki, obraz, nawet najmniejsze szczegóły. Dlatego owa rozdzielczość waha się zwykle między HD A Full HD, czy czasem nawet HD+. W przeciętych sprzętach będzie to jakieś 1280×800 pikseli.

Polecamy: TABLET DO PRACY ZDALNEJ

Zasilanie w tablecie dla seniora

Choć o tablet dla seniora, to jednak i w tym przypadku warto wybrać coś z pojemnym akumulatorem. Ponieważ jest to produkt w pełni bezprzewodowy, posiada baterię wbudowaną, którą musimy regularnie ładować. Jednak nie musi to być często. Pojemność, która najczęściej występuje to 4850 mAh do nawet 5000 mAh. Co daje nam nawet do kilku dni użytkowania na jednym ładowaniu. W zależności od tego, na co się zdecydujemy i jak będziemy spędza czas przed laptopem. Czy to będą gry, internet, oglądanie filmów, rozmowy. Wszystko to wpływa na zużywanie się energii elektrycznej, tak samo jak jasność ekranu, zapełnienie pamięci wewnętrznej a nawet warunki atmosferyczne.

Procesor w tablecie dla seniora

Nie możemy pominąć ważnego tematu, jakim jest procesor w tablecie dla seniora. Ta cecha odpowiada bowiem za jakość całości. Czyli za to, jak ogółem działa sprzęt, podczas korzystania z różnych aplikacji. Powinien zachować płynność, dlatego sprawdźmy, czy dostępny jest możliwie największy procesor, choć seniorzy z kolei nie potrzebują wiele. Dlatego najbardziej optymalny zdaje się 4-rdzeniowy, dzięki któremu możemy na raz stosować aż do 4 aplikacji jednocześnie. Bez zacinania się sprzętu.

Jaki tablet dla seniora
Jaki tablet dla seniora wybrać? Cena i opinie / Ranking

Złącza w tablecie dla seniora

Dla osób starszych złącza mimo wszytko mogą mieć duże znaczenie w przypadku zakupu tabletu dla seniora. Bowiem często zdarza się, że dodatkowo korzystają oni z klawiatury przyłączanej na USB, tak samo jak myszka. Choć bardziej nowocześni dziadkowie chętnie wybierają już bezprzewodowe modele dodatków, które łączy si wersją bezprzewodową – paruje się je za pomocą Bluetooth. Dlatego tak ważne jest, by były co najmniej dwa złącza USB. Oprócz tego zawsze występuje złącze słuchawkowe, zwykle jest to mini-jack, by podłączyć przewodowe słuchawki lub głośniki.

Aparat w tablecie dla seniora

Na koniec warto także wspomnieć, że tablet dla seniora to wielofunkcyjne urządzenie i wyposażone jest nawet w aparat. I to przedni oraz tylny. Każdym z nich można wykonywać zarówno zdjęcia, jak i filmy. Do tego jednak warto omówić ich parametry. W przypadku przedniego, ten jest zwykle gorszej jakości, bo służy głównie do zdjęć selfie, czy podczas rozmów wideo. Zwykle widać nas i otoczenie. A jego wielkość to najczęściej 2 Mpix.

Sprawdź: LAPTOP DO 2000 ZŁ

Z kolei tylny aparat jest lepszy jakościowo. Charakteryzuje się jednak tylko nieco lepszą rozdzielczością do zdjęć i filmów, około 5 Mpix. Jest jeden, nie jak w przypadku telefonów 2 cy 3. Ale posiada też wiele funkcji, choćby autofokus. A także tryby np. portret, mikro, krajobraz czy zdjęcia czarno-białe lub sepia. Z pewnością seniorzy będą zadowoleni z i tak dobrej jakości w niskiej cenie.

Najlepszy tablet dla seniora

Najlepszy tablet dla seniora to ten, który cechuje się odpowiednimi parametrami dla osób w tym wieku. Zwykle jest to duży ekran, gdyż osoby starsze mogą mieć problemy ze wzorkiem, ale też mają bardziej nabrzmiałe palce. Do tego liczy się głośność, czyli głośniki wbudowane lub możliwość podłączenia dodatkowych. Sprawdźmy także zasilanie, by było pojemne, wtedy urządzenie jest bardziej mobilne. No i wszystkie dodatki, przydatne a co dzień typu myszka czy klawiatura.

Gdzie kupić tablet dla seniora?

Dobry tablet dla seniora kupimy w różnych sklepach. Chyba największy wybór mamy w internecie. Ale możemy także udać się stacjonarnie do sklepów z elektroniką, do marketów z rtv a nawet znajdziemy je u operatorów sieci komórkowych. Tam wszędzie skorzystamy z porad doradcy klienta, obejrzymy te modele na żywo i porównamy, dopasujemy.

Najlepszy tablet dla seniora
Najlepszy tablet dla seniora

Do chętnie wybieranych producentów zaliczymy z pewnością: Samsung, Lenovo, Huawei, a także innych.

Zobacz też: SMARTWATCH MĘSKI DO 300 ZŁ

Cena tabletu dla seniora

Czy tablet dla seniora to drogi sprzęt? Pamiętajmy, że osoby starsze żyją z rent bądź emerytur. Zatem nie wybierają drogich sprzętów. Jednak, gdy zależy nam na jakości, nie możemy brać pierwszych lepszych sprzętów z najniższej półki. Minimalna cena to 500 zł. Zwykle tak do 700 zł – 800 zł. Chociaż są także modele za ponad 1000 zł.

Tablet dla seniora – opinie

A co Wy powiecie w tym temacie? Do czego potrzebujecie tablet dla seniora? Czym on się wyróżnia? Jakie specjalne cechy posiada? Dlaczego uważacie, że warto go mieć? Jakie są jego zalety oraz wady? Czy daje nam korzyści, gdy jesteśmy już nieco starsi? A w jakiej cenie uważacie, że powinno się dokonać zakupu? Od jakiego producenta? Jesteśmy bardzo ciekawi i czekamy na Wasze opinie!

Tablet dla seniora / Ranking najlepszych

Nawet osoby w podeszłym wieku mogą cieszyć się nowościami technologicznymi, które mogą jednak ułatwić, a nie utrudnić życie. Jeśli je odpowiednio dopasujemy. A najlepsze modele, polecane i sprawdzone znajdziecie w naszym rankingu najlepszych tabletów dla seniora. W tym zestawieniu to same dobre sprzęty, wraz z pełnym opisem i aktualną ceną. Zobaczcie już teraz i zachęcamy do zakupu!

Dodaj opinie lub recenzję