Tablet dla 4 latka

Tablet dla 4 latka to idealny gadżet dla dziecka w tym wieku, jeśli mówimy o gadżecie edukacyjnym. Czyli takim, dzięki któremu nasz maluch poznaje swoje otoczenie, świat, uczy się nowych umiejętności i sam zdobywa nowe informacje. Niestety w tych czasach dla małych dzieci same książki już nie wystarczą. Musi być coś interaktywnego, z dźwiękiem i kolorami oraz poruszającym się obrazem. Tablet to idealna sprawa oczywiście, jeśli dopasujemy go do dziecka, do jego wieku oraz umiejętności. Warto sprawdzić, co mamy dostępne na rynku i spośród czego warto wybierać. Dzięki temu maluch może odkrywać i rozwijać się.

To jaki tablet dla 4 latka i czy w tym wieku na prawd powinniśmy zdecydować się na ten krok? Dlaczego warto? Jakie to są korzyści? W co celować? Jakie modele są najlepsze? To tylko kilka z wielu pytań, jakie znajdziecie w naszym poniższym artykule. Serdecznie Was do niego zachęcamy! Przekonacie się, co i dlaczego warto kupić, zdobędziecie z nami bardzo przydatne informacje i możecie zostawić swoje opinie w sekcji komentarzy!

Zapraszamy do lektury!

Jaki tablet dla 4 latka wybrać i kupić?

Czy już się zastanawialiście, jaki tablet dla 4 latka wybrać? Czym taki sprzęt powinien się wyróżniać? Pamiętając, że musi być dopasowany do dziecka, więc zastanówmy się, czego jako rodzice oczekujemy. Jaki powinien być dobry tablet dla 4 latka, aby nauczył go nowych umiejętności. Z pewnością trzeba to przemyśleć i przypatrzeć się wielu produktom. A dodatkowo zalecamy przyjrzeć się wielu cechom takiego sprzętu, a najważniejszymi są m. in.:

  • ekran,
  • system operacyjny,
  • procesor,
  • pamięć wbudowana,
  • złącza.
Tablet dla 4 latka
Tablet dla 4 latka / Ranking, opinie i cena

Ekran w tablecie dla 4 latka

Dobry tablet dla 4 latka? Przede wszystkim odpowiednia, dopasowana wielkość urządzenia. Pierwsze co musimy sprawdzić, to jego przekątna ekranu. Pamiętajmy, że dziecko w tym wieku ma bardzo małe rączki, zatem musi to być coś niewielkiego, jednak na tyle dużego aby na ekranie pojawiały się ciekawe animacje dobrze widoczne dla dziecka. Zwykle producenci oferują zatem przekątna na poziomie od 7 do 10 cali.

I z tym związana jest rozdzielczość ekranu, czyli inaczej to, jak widzimy obraz. Dla dziecka nie musi to być nic nie zwykłego, jednak obraz musi być wyraźny, mieć odpowiednie barwy, nie rażące, dlatego idealnie się tu sprawdzi opcja HD, która oferuje nam 1024×600 pikseli. Wyrazistość i nasycenie na miarę dziecka.

Zobacz: TABLET DLA SENIORA

System operacyjny w tablecie dla 4 latka

Kiedy mamy już wybrany odpowiedni ekran musimy zdecydować się też na łatwy w obsłudze system operacyjny. Dobry tablet dla 4 latka to zwykle system, jaki występuje w innych tabletach, czyli Android. Jest on tani i znany przez każdego, występuje w wielu sprzętach, głównie tablety oraz smartfony. Przez to jest prosty w codziennym użytkowaniu i wiele nam oferuje, choćby darmowe aplikacje. Każdy 4 latek sobie z nim poradzi, jak i jego rodzice!

Procesor w tablecie dla 4 latka

Kolejny element, jaki musimy omówić to procesor w tablecie dla 4 latka. Ta cecha pokazuje nam, ile aplikacji może działać jednocześnie w tym urządzeniu, aby zachować płynność jego działania. W dziecięcych zabawkach, zwłaszcza dla takich maluchów, w zupełności wystarczą 2-rdzenie. Czasem są to 4-rdzenie. Jednak więcej nie potrzeba. To i tak pozwala nam otworzyć od 2 do 4 aplikacji jednocześnie, przy zachowaniu płynności. Tablet nie będzie się zacinać wtedy.

Jaki tablet dla 4 latka
Jaki tablet dla 4 latka wybrać? – Cene, Opinie, Ranking najlepszych

Pamięć wbudowana w tablecie dla 4 latka

Dlaczego omawiamy pamięć wbudowaną w tablecie dla 4 latka? Bowiem nie zawsze zwracamy na nią uwagę, a często wydaje się być znacząca. Zwłaszcza, gdy tablet używany jest do różnych czynności, nie tylko nauka, ale i zabawa, gdy dziecko na przykład uczy się robić zdjęcia, nagrywa filmy, albo zwyczajnie pobieramy dla niego na tablet gry edukacyjne. To zajmuje trochę miejsca, różnego rodzaju aplikacje.

Ale spokojnie! Gdy zabraknie nam miejsca, zwykle tablet dla 4 latka posiada slot na dodatkową kartę pamięci, o takiej pojemności, jaka jest nam potrzebna do przechowywania.

Złącza w tablecie dla 4 latka

Na końcu warto nieco wspomnieć na temat złączy dostępnych w tablecie dla 4 latka. Tu znajdziemy przede wszystkim te przewodowe oraz bezprzewodowe. Do pierwszych na pewno zaliczy się złącze USB czy wspomniany wcześniej slot na kartę pamięci. A te bezprzewodowe to głównie Bluetooth, by pasować go z innymi urządzeniami czy przesyłać pliki oraz Wi-Fi, by mieć bezpośredni dostęp do internetu.

Polecamy: TANI CZYTNIK EBOOK

Najlepszy tablet dla 4 latka

Najlepszy tablet dla 4 latka to ten, który cechuje się dopasowaniem do wieku. Ma odpowiednie funkcje, dzięki którym każdy maluch chętnie uczy się, poznaje nowe rzeczy a przy tym się bawi. W tym wieku i w tych czasach dzieciaki są bardzo bystre w elektronikę. Znają zasady korzystania, wiedzą jak włączyć, jak kliknąć, zmienić, itd. Dlatego wystarczy tylko dobrać odpowiednio duży ekran, sprawny system operacyjny łatwy w obsłudze i gadżet gotowy do użycia. Na pewno to zainteresuje naszego malucha, sprawi, że chętniej będzie zdobywać wiedzę, poprzez zabawę, poprzez zawarte w nim ciekawe aplikacje, więc dobrze, gdyby tablet dla 4 latka miał dostęp do internetu lub pojemną pamięć na wgrywane w niego „pomoce naukowe” (gry).

Najlepszy tablet dla 4 latka
Najlepszy tablet dla 4 latka

Gdzie kupić tablet dla 4 latka?

Dobry tablet dla 4 latka to zakup w wielu sklepach. Tak na prawdę wybór jest duży. To pozwala nam zdecydować się na coś najlepszego, szczególnie gdy udamy się stacjonarnie sprawdzić, jak dany sprzęt wygląda. Choćby do tych z akcesoriami dla dzieci, z elektroniką, do dużych dyskontów oraz marketów rtv. Tam przy okazji zapoznamy się z pełną ofertą z pomocą doradcy klienta, porównamy modele na żywo, dotkniemy, itd. Z kolei jednak większy różnorodny wybór mamy w internecie. Warto tam zajrzeć od razu.

Na jakiego producenta się zdecydować? Do chętnie wybieranych zaliczamy chociażby: Fisher Price, Prestigio, Smilly Play, Blow, HappyBe, E-star, a także inni.

Cena tabletu dla 4 latka

A ile kosztuje tablet dla 4 latka? Czy to bardzo drogi zakup? Raczej nie zrujnuje to Waszego domowego budżetu, bowiem to zabawka dla dziecka, więc nie ma najlepszych parametrów, jednak da się na nim bawić i uczyć się. Zwykle kwota za ten produkt zaczyna się od 150 zł a kończy średnio na 300 zł – 400 zł.

A może TABLET DO PRACY ZDALNEJ ?

Tablet dla 4 latka – opinie

A co Wy o tym sądzicie? Jaki tablet dla 4 latka kupić i dlaczego w ogóle powinniśmy? Czym się taki produkt charakteryzuje? I jakie ma cechy lub jakie powinien je mieć, aby sprawdziły się u dziecka w tym wieku? Co może robić na tablecie? Czy macie jakiś model na oku? A może jakiś jesteście w stanie polecić innym rodzicom? Koniecznie dajcie znać i podzielcie się z nami swoimi opiniami w sekcji komentarzy!

Tablet dla 4 latka / Ranking najlepszych

Czy to dziwne, ze kupujemy dziecku gadżet elektroniczny? W tych czasach to norma, wiele produktów związanych jest z elektroniką, dlatego fajnie wykorzystać to na korzyść dziecka. Zainteresować go czyś i pozytywnie wpływać na jego rozwój. Specjalnie dla Was powstał ranking najlepszych tabletów dla 4 latka. Sami zobaczcie, co kupić i dlaczego warto, pełen opis, dokładna cena, wszystko czego potrzebujecie! Zatem nie traćmy czasu, zachęcamy do zakupu już teraz!

Dodaj opinie lub recenzję